Харчування раціональне, здорове, оптимальне –  тренд чи необхідність сучасних людей? 25 квітня для здобувачів освіти груп ПМ-07-21 та АС-24-21 ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» був проведений тренінг «Раціональне харчування – основа нормального обміну речовин». Девізом заходу стали слова давньоримського філософа Лукреція: «Якщо первісні люди  часто гинули від нестачі їжі, то ми гинемо тепер від її достатку».

Фасилітатором тренінгу стала викладачка біології Оксана Нежигай. Захід був насичений  інтерактивними завданнями:

– цифрова дошка Jamboard «Мої улюблені страви»;

– пазли Learningapps «Процеси метаболізму в організмі людини»;

– перегляд відеоролика «Про товстого хлопчика, який хоче літати»;

– дебати про необхідність дотримання правил раціонального харчування;

– створення лепбуку «Раціональне харчування»;

– вправа «Фішбоун» для визначення основних понять з теми;

– ТРИЗ задача «Енергетична цінність (калорійність) їжі».

Учасники тренінгу обговорили проблемне запитання «Яким повинно  бути харчування, щоб волосся та шкіра виглядали як у рекламі?» Учні групи ПМ-07-21 радо надали рекомендації щодо догляду за волоссям та шкірою. Здобувачі освіти групи АС-24-21 поділилися досвідом застосування альтернативних методик харчування.

Учасники тренінгу активно та творчо взаємодіяли між собою, були критичними і креативними. Аналізували проблеми і генерували рішення, ефективно спілкувалися і налагоджувати взаємини, конструктивно розв’язували поставленні задачі.  Здобувачі освіти подякували Оксані Нежигай за знайомство з нутрігенетикою та надихнулися її прикладом щодо оптимального харчування, яке є неповторним для кожного і змінюється протягом життя.